TOBB Duyuruları

TOBB Duyuruları

5. OIC HELAL EXPO VE DÜNYA HELAL ZİRVESİ İSTANBUL

T.C. Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, bu yıl OIC (İslam İşbirliği Teşkilatı) ortaklığı ile özel olarak düzenlenecek olan, OIC üyesi 57 ülkenin bakanlarının katılım yapacağı, Ekonomik ve Ticari İşbirliği Konseyi (ISEDAK) ile eş zamanlı olarak 5.OIC Helal Expo ve Dünya Helal Zirvesi İstanbul 2017 organizasyonu, Sn. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yüksek himayelerinde ve katılımı ile 23-25 Kasım 2017 tarihlerinde Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşecektir.

Somali, Pakistan gibi birçok ülkenin devlet başkanlarının yanı sıra, İslam Kalkınma Bankası Genel Sekreteri, Uluslararası İslam Fıkıh Akademisi Genel Sekreteri,  İslami Finans Kuruluşları Muhasebe ve Denetim Kuruluşu (AAOIFI) Genel Sekreteri’nin katılacağı Dünya Helal Zirvesi İstanbul 2017 içerisinde; Helal Gıda, İslami Finans, Helal Turizm, İslami Tekstil, Helal Tıp, Helal Kimya ve Ecza konularında 57’si OIC üyesi olmak üzere 80 i aşkın ülkeden üst düzey kurum ve kuruluşların katılacağı konferanslar gerçekleşecektir.

Tüm dünyadan uzmanları bir araya getirerek küresel helal sektörü ile ilgili önemli konuların masaya yatırılacağı ve Türkiye’yi Helal ekosistemin merkezi yapmayı amaçlayan; çeşitli ülkelerden birçok ilgili sektörden 200’den fazla firma ve markanın katılımının beklendiği Dünya Helal Zirvesi İstanbul ve OIC Helal Expo 2017’ye katılım ve ziyaret ile ilgili detaylı bilgi http://www.helalexpo.com.tr web adresinde yer almaktadır. Tüm üyelerimize önemle duyurulur.


Benzer TOBB Duyuruları

Çalışma Hayatında Milli Seferberlik
Özelleştirme İlanı
Irak Yatırım Forumu
Şirket Düzeyinde Sosyal Diyalog Konusunda En İyi Uygulama Yarışması
Punjab İş Fırsatları Uluslararası Semineri Duyurusu
Avrupa Birliği Çevre Ödülleri 2017 Türkiye Programı Başvuruları