Odamızdan Haberler

Odamızdan Haberler

TOBB İl Kadın ve Genç Girişimciler Kurulu Üyelik Başvuruları Başlamıştır

Türkiye’de girişimciliğin özendirilmesi ve girişimcilik kültürünün gelişmesine öncülük etmek amacıyla, Oda/Borsalar bünyesinde faaliyetlerini yürüten Türkiye’nin en büyük girişimci ağı TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulu ile TOBB İl Genç Girişimciler Kurulu üyelik başvuruları başlamıştır.

Başvurular 3 Temmuz 2023 Pazartesi günü itibariyle https://girisimcilik.tobb.org.tr/ adresinden online olarak başlamış olup, 8 Eylül 2023 Cuma günü saat 17:00’ye kadar devam edecektir.

Kurul üyeliği, ilgili Oda/Borsanın meclis üyesi sayısı (14) ile sınırlı olacağından başvuruların ivedilikle gerçekleştirilmesi önem arz etmektedir.

İl Kadın Girişimciler Kuruluna üye olabilmek için; ticaret siciline kayıtlı, gerçek kişi tacir veya tüzel kişilerin ortağı, yönetim kurulu üyesi, yöneticisi veya temsilcisi olması gerekmektedir.

İl Genç Girişimciler Kuruluna üye olabilmek için; 40 yaşından gün almamış, ticaret siciline kayıtlı, gerçek kişi tacir veya tüzel kişilerin ortağı, yönetim kurulu üyesi, yöneticisi veya temsilcisi olması gerekmektedir.

Ayrıca, o ilde bulunan üniversite ya da yüksekokulda görev yapan akademisyenler ve girişimcilik konusunda çalışmalar yürüten üniversite öğrencileri ile birlikte toplum nezdinde saygınlık uyandıran diğer gerçek kişiler de kurul üyesi sayısının %20’sini aşmayacak şekilde kurul üyesi olabilmektedir.

İlgili Oda/Borsanın Yönetim Kurulu tarafından onaylanan üyelik başvuruları TOBB Girişimcilik Bilgi Sistemi’ne yüklenecektir. İcra Komitesi seçimleri ise 19 Ekim 2023 Perşembe günü 10:00-17:00 saatleri arasında fiziki olarak gerçekleştirilecektir.

https://girisimcilik.tobb.org.tr/  adresinden başvurularınızın yapılmasını rica eder, seçim sürecimizin hayırlı ve uğurlu olmasını dileriz.

Saygılarımızla.

Ardeşen Ticaret ve Sanayi Odası


Benzer Odamızdan Haberler

SAMSUN - SARP Demiryolu Projesi Basın Yazısı
Ardeşen TSO Akreditasyon Sistemi Çalışmaları Hız Kesmeden Devam Ediyor
Ardeşen TSO'dan Kızılay'ın Çağrısına Tam Destek
Odamıza Tebrik Ziyaretleri Devam Ediyor
TOBB Eğitim Yardımı Dağıtımı
Ardeşen TSO'dan S.S. Rize Ardeşen Minibüsçüleri 21 Nolu Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Memoğlu'na Ziyaret