Odamızdan Haberler

Odamızdan Haberler

Rize İli Oda-Borsa Müşterek Yönetim Kurulu Toplantısı

Rize İli Oda-Borsa Müşterek Yönetim Kurulu Toplantısı, Rize Ticaret Borsası (Rize TB) ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

12 Eylül 2023 Salı günü Rize TB ev sahipliğinde, Rize Çay Çarşısı Toplantı Salonu’nda; Ardeşen Ticaret ve Sanayi Odası (Ardeşen TSO) Başkanı İsmail Kuyumcu, Rize TSO Başkanı Şaban Aziz Karamehmetoğlu, Rize TB Başkanı Mehmet Erdoğan, Çayeli TSO Başkanı Mehmet Ali Mert, Pazar TSO Başkanı Neşet Çakır, Rize İli Oda-Borsa Yönetim Kurulu Üyeleri ve personellerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Rize TB Başkanı Mehmet Erdoğan’ın açılış konuşmasını yaptığı toplantıda; ilimiz ve bölgemizi yakından ilgilendiren konular, ilimizde gerçekleşen yatırımlar ve projeler, güncel ekonomik gelişmeler, 2023 yılı Çay Sektörü, Rize-Artvin Havalimanı’nın tanınırlığı ve bilinirliğinin arttırılması için yapılabilecek çalışmalar, Samsun-Sarp Demiryolu Projesi, Çaykur Didi Soğuk Çay ve Su Fabrikası Projesi, Fırtına Vadisi’nin imar planının hazırlanması, TKDK Proje Destekleri ve Hibe Programları, Rize İli Oda-Borsa üyelerimizin talepleri ve çözüm önerileri üzerine değerlendirmelerde bulunuldu.

Toplantıda odamızı temsilen söz alan Yönetim Kurulu Başkanımız İsmail Kuyumcu; “Üyelerimiz, tüccarlarımız, sanayicilerimiz ve girişimcilerimiz yapılan görüşmelerde sıkça daralan iş sahasından bahsedilmekte olup, yeni iş sahalarına ihtiyaç duyulduğu dile getirilmiştir. İşletmelerimizin ihtiyaç duyduğu bu kaynakların sağlanması ve etkin kullanımı işletmelerimizin verimli çalışabilmesi, büyümesi ve gelişmesi açısından kritik rol oynamaktadır. İşletmelerimizin büyümesi ve gelişmesi her yönü ile ülkemiz, bölgemiz ve ilçemiz ekonomisine katkı sağlayacak ve işletmelerinde yaratacakları istihdam ile işsizlik probleminin çözümü noktasında da ekonomimize katkı sağlayacaktır. Bu kapsamda; bölgemizin ve ilçemizin sürdürülebilir gelişimini hızlandırmak, üyelerimizin, tüccar ve sanayicilerimizin kurumsal kapasitelerinin gelişmesi adına ilçemiz Ardeşen’de Orta Ölçekli Sanayi Sitesine ihtiyaç duyulmaktadır. Bu oluşan talebe gerekli müracaatların yapılmasını tüm kurum kuruluş ve yetkililerden talep etmekteyiz.” ifadelerini kullandı.

Ayrıca, turizm sektöründe sürdürülebilir başarının sağlanması ve toplam kalite hedefine ulaşılması adına planlı bir şekilde imar yapılanması olması gerektiğine vurgu yapan Başkan Kuyumcu; çay sektörü ile turizm sektörünün entegre edildiği projeler ile ürün çeşitliliğinin arttırılması gerektiğini ifade etti.


Benzer Odamızdan Haberler

Başkan Kuyumcu'dan Eskiçırak Petrol Sahibi Sn. İsmail Hakkı Eskiçırak'a Ziyaret
Odamızda Düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Tamamlandı
DOKA Rize Yatırım Destek Ofisi'nden Odamıza Ziyaret
İlişkide Ustalık Eğitimine Davet
Geçmiş Olsun İzmir
Karadeniz Bölgesi oda ve borsaları TOBB’da biraraya geldi