Odamızdan Haberler

Odamızdan Haberler

Rize Gastronomi Çalıştayı Gerçekleştirildi

16-17-18 Kasım 2023 tarihlerinde Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi öncülüğünde Ardeşen Turizm Fakültesi’nde odamızın da paydaşı olduğu Rize Gastronomi Çalıştayı gerçekleştirildi. Yiyecek-İçecek ve Konaklama-Otelcilik işletmesi üyelerimiz, kadın ve genç girişimciler kurulu temsilcilerimiz ve kadın kooperatiflerimiz çalıştaya katılım sağlayarak, desteklerini sundular.

Rize Gastronomi Çalıştayı kapsamında; Şehirlerde Tarım Ekonomisi, Bölgesel Hareketlilik ve Dünyadaki Durumu, Gastronomide Yöresel Mutfakların Markalaşması ve Sürdürülebilirliği, Rize’nin Gastro Ekonomik ve Kültür Değerlerinin Katma Değeri ve Yapılanması, Turizm ve Gastronominin Gelişimde STK ve Medyanın Rolü ve Gastronomik Kalkınma için Konaklama ve Otelcilik Hizmetlerinin Sürdürülebilirliğe Etkisi ve Yeni Trendler gibi konular derinlemesine görüşüldü.

Çalıştayın son günü 18 Kasım 2023 Cumartesi günü gerçekleştirilen çalıştay ile ilgili raporlar proje paydaşlarına sunuldu.

R.T.E. Üniv. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mete Avcı projeye olan desteklerimizden dolayı Yönetim Kurulu Başkanımız İsmail Kuyumcu’ya teşekkür plaketi takdim etti.


Benzer Odamızdan Haberler

Ustalık ve Kalfalık Belgesi Almaya Hak Kazananlara Ait Belgeler Teslim Alındı
Başkan Kuyumcu ve Başkan Yazıcı'dan Loloğlu Balıkçılık'a Ziyaret
Başkan Kuyumcu ve Başkan Vekili Tektaş'dan Kardeş Oda Hopa TSO'nun Kasım Ayı Meclis Toplantısına Katılım
Meri Akademi Kişisel Gelişim ve Yabancı Dil Kursu Açılış Töreni Gerçekleştirildi
Akademik Danışmanımız Alaattin Kızıltan'dan Rize-Artvin Havalimanı Sunumu
Ardeşen TSO 2019 Ağustos Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi