Odamızdan Haberler

Odamızdan Haberler

Başkan Kuyumcu Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Mehmet Fatih Kacır ile Bir Araya Geldi

Yönetim Kurulu Başkanımız İsmail Kuyumcu, Meclis Başkanımız Muhammet Mustafa Hacısüleymanoğlu, Ardeşen İlçe Kaymakamımız Sn. Ferhat Altay ve Ardeşen Belediye Başkanımız Enver Atagün ile birlikte T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sn. Mehmet Fatih Kacır ve Rize Valimiz Sn. İhsan Selim Baydaş ile Rize’de bir araya geldiler.

Üyelerimizin ve girişimcilerimizin talep ve beklentilerini kıymetli bakanımıza ileten Başkan Kuyumcu, özellikle ilçemiz Ardeşen için Orta Ölçekli Sanayi Sitesi talebimizin aciliyetini ileterek, hazırlamış olduğumuz temsili projeyi dosya olarak kendilerine sundu.

Başkan Kuyumcu; “Özellikle imalat sanayi ile iştigal olan üyelerimizin tamamının konu ile ilgili olarak odamızdan talepleri olmuştur. İşletmelerimizin ihtiyaç duyduğu bu kaynakların (yeni iş sahaları, orta ölçekli organize sanayi sitesi) sağlanması ve etkin kullanımı işletmelerimizin verimli çalışabilmesi, büyümesi ve gelişmesi açısından kritik rol oynamaktadır. İşletmelerimizin büyümesi ve gelişmesi her yönü ile ülkemiz, bölgemiz ve ilçemiz ekonomisine katkı sağlayacak ve işletmelerinde yaratacakları istihdam ile işsizlik probleminin çözümü noktasında da ekonomimize katkı sağlayacaktır. Bu kapsamda bölgemizin ve ilçemizin sürdürülebilir gelişimini hızlandırmak ve diğer bölgeler ile bölge illeri arasındaki gelişmişlik farklarını azaltarak, bölgedeki ve ilçemizdeki KOBİ’lere hizmet verebilecek orta ölçekli bir organize sanayi sitesine ihtiyaç duyulmaktadır. Bu oluşan talebe siz değerli Bakanımız nezdinde gerekli müracaatların yapılmasını arz etmekteyiz.” ifadelerini kullandı.

Buna ek olarak, Yatırım Teşvik Bölgesi değişikliği ile ilgili taleplerini arz eden Başkan Kuyumcu, çok geniş bir aralıktaki yatırım konuları ile iştigal olan üyelerimizin ve girişimcilerimizin gerçek potansiyellerine ulaşmalarını desteklemek amacıyla destek ve teşviklerin tamamından yararlanabilmesinin bölgemiz için oldukça önemli olduğuna değindi.

Ardeşen TSO olarak, Sn. Bakanımız Mehmet Fatih Kacır’a ve Sn. Valimiz İhsan Selim Baydaş’a bizlere ayırmış oldukları vakitten ve ilgilerinden dolayı teşekkür eder, çalışmalarında başarılar dileriz.


Benzer Odamızdan Haberler

Ardeşen TSO'dan DOKA Genel Sekreteri Sn. Onur ADIYAMAN'a Ziyaret
Ardeşen Gazeteciler Derneği’nden Odamıza Tebrik Ziyareti
Cumhurbaşkanımız Tarafından Açıklanan Covid - 19 Ekonomik İstikrar Kalkanı
1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü Mesajı
TOBB Rize Genç Girişimciler Kurulu 1. Rize Gençlik Çalıştayı Gerçekleştirildi
FizyoAr Fizyoterapi Danışmanlık Merkezi Açılış Töreni