Odamızdan Haberler

Odamızdan Haberler

Ardeşen Turizm Komisyonu Toplantısı İlçemiz Kaymakamı Sn. Ufuk Özen Alibeyoğlu Başkanlığında Gerçekleştirildi

Ardeşen Turizm Komisyonu Toplantısı Ardeşen İlçe Kaymakamı Ufuk Özen Alibeyoğlu başkanlığında, Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kahya, Ardeşen Ticaret ve Sanayi Odası (Ardeşen TSO) Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Kuyumcu, Ardeşen Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Tahsin Bekir Yazıcı, Ardeşen TSO Yönetim Kurulu Üyesi Taner Çağatay, R.T.E. Üniv. Ardeşen Meslek Yüksekokulu Seyahat Turizm ve Eğlence Hizmetleri Bölümü Öğr. Görevlisi Yakup Sabri Alişan, Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümü Öğr. Gör. Bilgen Mete, Ardeşen Turz. Fak. Turizm İşletmeciliği Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Elif Acuner, Dr. Öğr. Üyesi Gülsün Yıldırım,  Dr. Öğr. Üyesi Eren Erkılıç ve Ardeşen TSO Genel Sekreter Yardımcısı İlker Oğuz’ un katılımları ile gerçekleştirildi.

02 Ekim 2019 Çarşamba günü gerçekleştirilen toplantı sırasında, ilçemiz Ardeşen’in turizm potansiyeli üzerine fikir alışverişinde bulunuldu ve turizm de toplam kaliteyi etkileyen faktörler üzerine değerlendirmelerde bulunuldu. Çayda ihtisaslaşma, çay ile turizmin entegre edilmesi, su sporları merkezi (rafting, kano vb.), somut ve somut olmayan kültürel miras envanterleri, tanıtım videoları, seminerler, konaklama tesisleri, glamping projesi, deniz alabalığı projesi, foto safari vb. pek çok gündem maddesi teker teker değerlendirildi.

Bölge ve ilçe turizmi üzerine sohbet edilen, fikir alışverişinde bulunulan, ilçemizin gelişmesi ve kalkınması için istişarelerde bulunulan toplantının sonunda, Ardeşen' in sosyal ve ekonomik yönden geliştirilmesine dair çalışmaların sistematik bir şekilde ve ilçemizin bütün kurum ve kuruluşları ile işbirliği çerçevesinde yürütülmesine önem verilmesine vurgu yapıldı.


Benzer Odamızdan Haberler

Eğitim Faaliyeti Duyurusu
Ardeşen TSO'dan Üyemiz Uluşahin Ticaret'e Ziyaret
Üyemiz Delta Nakliyat ve Konfor Düğün Salonu Sahibi Sn. Avni KIVRAK'tan Odamıza Ziyaret
CHP Milletvekilleri Sn. Mürsel Alban ve Sn. Ali Öztunç'tan Odamıza Ziyaret
Rize İl Özel İdaresi Turizm ve ARGE Komisyon Üyelerinden Odamıza Ziyaret
Başkanımızdan "Dünya Çölleşme ile Mücadele Günü " Mesajı